Niepokojące łapanie powietrza przez dziecko

Córka (8 lat) od 2 tygodni łapie powietrze, nie chorowała wcześniej na żadną infekcję. Przebadana osłuchowo, czysto. Byliśmy u pulmonologa, który zlecił wszystkie badania krwia, badań kału w kierunku pasożytów, a także RTG klatki piersiowej. Wyszły podwyższone eozynofile. Poszliśmy po tym do lekarki rodzinnej z prośbą o wypisanie skierowanie na RTG klatki piersiowej. Tutaj ku naszemu zdziwieniu lekarka rodzinna stwierdziła, że nie widzi wskazań do RTG tylko na podstawie łapania powietrza (jest to około 10 razy na minutę) oraz że jeśli faktycznie są to pasożyty to pierwsze słyszy by wykonywać badania kału, trzeba natomiast obserwować i "przeleczyć" lekami typu Pyrantelum i po kilku tygodniach powtórzyć badania krwi. Właściwie potraktowała nas z góry i nie pytała o objawy jakby stwierdzając, że wykonanie RTG klatki piersiowej mogłoby być niezdrowe, niewskazane itp. Bardzo martwię się tym łapaniem powietrza, słyszałam że może być to też na tle nerwowym, ale wołabym się upewnić.

Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania szczegółowego wywiadu i zlecenia badań dodatkowych.
Myślę , że należy pogłębić diagnostykę.Podwyzszony poziom eozynofili może wynikać z infekcji pasożytniczej ale może również świadczyć o rozpoczynającej się alergii wziewnej.To tłumaczyłoby zachowanie dziecka.Tlo nerwowe możemy przypisać schorzeniu po wykluczeniu wszystkich innych przyczyn.
zalecam wizyte u pediatry i poszerzenie badań
Konieczna wizyta stacjonarna pediatryczna celem pełnego badania fizykalnego

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi