Nie wzięłam 3 tabletek antykoncepcyjnych, co zrobić?

Od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Pominęłam w 3 tygodniu 3 tabletki, po zorientowaniu się przyjęłam 4. Wystąpiło w ten sam dzień plamienie. Jak postępować dalej? Z ostatniego opakowania zostały jeszcze 3 tabletki do końca. 

Jeśli pominęła Pani trzy tabletki to skuteczność antykoncepcyjna uległa najprawdopodobniej znacznemu obniżeniu. Proszę rozważyć zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej jeśli doszło do stosunku.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi