Nawracające zakażenia układu moczowego - jak je zwalczyć?

Dzień dobry. Mam nawracające zakażenia układu moczowego, 2 lata temu na wakacjach w Portugalii, silny ból w podbrzuszu, wymioty, krwiomocz. Szpital. Badania. Bakteria e.coli. Dostałam antybiotyk ciprofloksacyna. Zaraz na drugi dzień wszystko było ze mną dobrze, mogłam dalej zwiedzać, itp. Przez te 2 lata sporadycznie pobolewanie nerek, stosowałam furagine. 4 dni temu częste oddawanie moczu, ból w podbrzuszu i tyłu pleców, 3 dni temu złe samopoczucie, nudności, pieczenie przy oddawaniu moczu, gorączka 37.5. Mam w domu antybiotyk (od lekarza rodzinnego) przepisany parę miesięcy wcześniej augmentin 500mg, zostało mi 5 tabletek. Wzięłam je co 12 godz., ostatnia 12 godz. temu. Po przyjęciu już 1 tabletki poczułam się znacznie lepiej. Ale ból nerek nie ustąpił, pieczenie również. Co robić teraz? Nie wiem czy dostanę się do lekarza rodzinnego. Boję się że infekcja się nie zatrzyma i może być tylko gorzej.
Dzień dobry,
Jeśli przyczyną infekcji potwierdzoną w badaniach posiewu moczu bakteria E. coli to można rozważyć dłuższą terapię lekiem stymulującym odporność przeciwko tej bakterii pod kontrolą ginekologa lub urologa również podczas zdalnej wizyty. W razie wątpliwości proszę o kontakt.
Jeśli skończyły się już Pani tabletki Augmentin, to kontynuacja tym preparatem po przerwie nie ma sensu. Należy włączyć antybiotyk II rzutu na co najmniej 10 dni. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub internistą celem wypisania recepty.
Nawracające zakażenie dróg moczowych wymagają pogłębionej diagnostyki, zalecam kontakt z lekarzem rodzinnych z doświadczeniem nefrologicznym, nefrologiem, urologiem
Należy już dokończyć antybiotyk a w razie braku poprawy należy zgłosić się do lekarza osobiście.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi