Nawracające zakażenia układu moczowego - jak je zwalczyć?

Dzień dobry. Mam nawracające zakażenia układu moczowego, 2 lata temu na wakacjach w Portugalii, silny ból w podbrzuszu, wymioty, krwiomocz. Szpital. Badania. Bakteria e.coli. Dostałam antybiotyk ciprofloksacyna. Zaraz na drugi dzień wszystko było ze mną dobrze, mogłam dalej zwiedzać, itp. Przez te 2 lata sporadycznie pobolewanie nerek, stosowałam furagine. 4 dni temu częste oddawanie moczu, ból w podbrzuszu i tyłu pleców, 3 dni temu złe samopoczucie, nudności, pieczenie przy oddawaniu moczu, gorączka 37.5. Mam w domu antybiotyk (od lekarza rodzinnego) przepisany parę miesięcy wcześniej augmentin 500mg, zostało mi 5 tabletek. Wzięłam je co 12 godz., ostatnia 12 godz. temu. Po przyjęciu już 1 tabletki poczułam się znacznie lepiej. Ale ból nerek nie ustąpił, pieczenie również. Co robić teraz? Nie wiem czy dostanę się do lekarza rodzinnego. Boję się że infekcja się nie zatrzyma i może być tylko gorzej.
Dzień dobry,
Jeśli przyczyną infekcji potwierdzoną w badaniach posiewu moczu bakteria E. coli to można rozważyć dłuższą terapię lekiem stymulującym odporność przeciwko tej bakterii pod kontrolą ginekologa lub urologa również podczas zdalnej wizyty. W razie wątpliwości proszę o kontakt.
Jeśli skończyły się już Pani tabletki Augmentin, to kontynuacja tym preparatem po przerwie nie ma sensu. Należy włączyć antybiotyk II rzutu na co najmniej 10 dni. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub internistą celem wypisania recepty.
Nawracające zakażenie dróg moczowych wymagają pogłębionej diagnostyki, zalecam kontakt z lekarzem rodzinnych z doświadczeniem nefrologicznym, nefrologiem, urologiem
Należy już dokończyć antybiotyk a w razie braku poprawy należy zgłosić się do lekarza osobiście.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7011
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi