2024-01-25

Może ktoś doradzi, w którym kierunku iść? Co robić teraz?

Od dłuższego czasu mam dolegliwości ze strony układu pokarmowego typu: zgaga, wzdęcia, bardzo trudno przybieram na wadze, natomiast bardzo łatwo tracę kilogramy. Mam 41 lat, 170 cm wzrostu i ważę 63 kg.choć całkiem nie dawno waga utrzymywała się ok.65k g. Od dzieciństwa skarżę się na wieczny katar a ostatnio od roku na wieczną chrypkę oraz katar z kaszlem zwłaszcza porannym. Zrobiłem ostatnio wszystkie podstawowe testy alergologiczne oraz kilka wizyt u laryngologów wraz z badaniami podstawowymi (zatoki, gardło, uszy, nos) i nie wykazało nieprawidłowości. Od roku problemy ze spaniem (budzenie się po kilka razy w nocy, przesypianie maks.5 godz./dobę). Po pierwszej morfologi + mocz+OB+EKG+cukier z palca, prawie wszystko mieści się w normie (oprócz dwóch odczynów z krwi, które były lekko podwyższone, ale lekarz stwierdził, że tak może być) poza jednym (próby wątrobowe) fosfataza zasadowa, ten enzym jest przekroczony dwukrotnie. Jestem osobą dbającą w miarę o zdrowie, nie piję alkoholu, staram odżywiać się racjonalnie itd., szukam przyczyny, nie wiem, czy to powód do zmartwienia taki wynik? nie wiem, od czego zacząć, gdzie szukać pomocy? Lekarze rodzinni rozkładają ręce. Do specjalisty np.hepatolog czekać trzeba bardzo długo. Dodam tylko, że od kilku lat mam problemy z kręgosłupem (naczyniak, lordoza, dużo przepuklin itd). 

Zalecana stacjonarna wizyta u lekarza rodzinnego, na której podejmie on decyzje co do dalszej diagnostyki
Wydaje się z opisu ze diagnostyka powinna już zawierać badania obrazowe. Ale ten algorytm najlepiej uzgodnić w czasie wizyty stacjonarne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Choroby wątroby w Częstochowie Choroby wątroby w Bielsku-Białej Choroby wątroby w Krakowie Choroby wątroby w Gliwicach Choroby wątroby w Dąbrowie Górniczej Choroby wątroby w Warszawie Choroby wątroby w Katowicach Lekarz rodzinny w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4