2021-01-05

Leczę farmakologicznie depresję, czy mimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej mogę być w ciąży?

03.01. doszło do zbliżenia z moim mężem podczas którego pękła nam prezerwatywa. Po dwóch godzinach przyjęłam Escapelle. Ostatnią miesiączkę dostałam 18.12. (plus minus dokładnie nie pamiętam) czy jest możliwe że pomimo wzięcia leku mogę być w ciąży? Pytam ponieważ leczę się farmakologiczne na depresję i nie wiem czy lepiej na razie odstawić leki do czasu potwierdzenia/wykluczenia ciąży.

Ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie. Antykoncepcję awaryjną przyjęła Pani w odpowiednim czasie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Depresja w Gliwicach Depresja w Poznaniu Ciąża w Katowicach Depresja w Katowicach Depresja w Gdańsku Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Depresja w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5462
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14677
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie