Leczę farmakologicznie depresję, czy mimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej mogę być w ciąży?

03.01. doszło do zbliżenia z moim mężem podczas którego pękła nam prezerwatywa. Po dwóch godzinach przyjęłam Escapelle. Ostatnią miesiączkę dostałam 18.12. (plus minus dokładnie nie pamiętam) czy jest możliwe że pomimo wzięcia leku mogę być w ciąży? Pytam ponieważ leczę się farmakologiczne na depresję i nie wiem czy lepiej na razie odstawić leki do czasu potwierdzenia/wykluczenia ciąży.

Ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie. Antykoncepcję awaryjną przyjęła Pani w odpowiednim czasie.
Rozstrzygające będzie badanie ginekologiczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3351
Pytań zadanych
przez pacjentów
8099
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

95
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi