Krwawienie po ustąpieniu miesiączki

Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, parę dni po ostatniej miesiączce pojawiło mi się krwawienie, ale bardzo ciemne ze skrzepami, wcześniej tak nie było. Zastanawiam się czy może być to związane z ostatnią sytuacją. Tydzień wcześniej we wtorek wzięłam 2 tabletki,  za wtorek I środę. Pomyliły mi się dni i myślałam, że jest środa i że we wtorek nie wzięłam, następnego dnia w środę nie wzięłam w ogóle.

Zmiany w schemacie dawkowania antykoncepcji hormonalnej mogą być przyczyną wystąpienia nieprawidłowych krwawień. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał to proszę umówić wizytę u ginekologa celem ustalenia przyczyny.
Nieregularne przyjmowanie tabletek hormonalnych może mieć powyższe skutki. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał to proszę umówić wizytę u ginekologa celem ustalenia przyczyny.
Robienie niezamierzonych przerw w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych może mieć wpływ na występowanie krwawień w nieprawidłowym terminie. W razie powtarzania takiego stanu podczas prawidłowego zażywania tabletek warto wybrać się do ginekologa.
niergularne przyjmowanie tabletek może zaburzyc cykl
Należy wykonać badanie usg ginekologiczne i pilnowac regularności antykoncepcji

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi