Kilka drobnych guzków w płucu i dodatni wynik na COVID - jaka dalsza diagnostyka?

Dzisiaj miałam wykonywane TK klatki piersiowej. Obszar matowy szyby wielk. 30mm u podstawy płuca prawego, niewielkie w segmencie 3 płuca lewego. Pasma włókniste u podstawy płuc. KILKA DROBNYCH GUZKÓW W PŁUCU PRAWYM, NIESPECYFICZNYCH. Niewielkie zmiany włókniste w szczytach płuc. Ślad płynu w worku osierdziowym. Wnioski: niewielkie zmiany najpewniej zapalne zajmujące do 5% miąższu. Covid dodatni - podejrzenie zapalenia płuc. Co dalej?
Najlepiej zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego, pokieruje diagnostyką w oparciu o Pani wywiad medyczny i ewentualne obciążenia dodatkowe.
Miesiąc po wyleczeniu infekcji COVID-19 wykonać kontrolne HRCT płuc.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi