Kilka drobnych guzków w płucu i dodatni wynik na COVID - jaka dalsza diagnostyka?

Dzisiaj miałam wykonywane TK klatki piersiowej. Obszar matowy szyby wielk. 30mm u podstawy płuca prawego, niewielkie w segmencie 3 płuca lewego. Pasma włókniste u podstawy płuc. KILKA DROBNYCH GUZKÓW W PŁUCU PRAWYM, NIESPECYFICZNYCH. Niewielkie zmiany włókniste w szczytach płuc. Ślad płynu w worku osierdziowym. Wnioski: niewielkie zmiany najpewniej zapalne zajmujące do 5% miąższu. Covid dodatni - podejrzenie zapalenia płuc. Co dalej?
Najlepiej zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego, pokieruje diagnostyką w oparciu o Pani wywiad medyczny i ewentualne obciążenia dodatkowe.
Miesiąc po wyleczeniu infekcji COVID-19 wykonać kontrolne HRCT płuc.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi