Jakie schorzenia mogą sugerować wahania hormonów?

Mam 35 lat i od stycznia do marca 2021 miałam cykle 18 dniowe, dlatego zaczęłam brać dydrogesteron, żeby wydłużyć cykle (miałam kilka opakowań, ponieważ był mi kiedyś przepisywany na torbiele, ale go wtedy nie brałam). Mam dziś 5 dzień cyklu i wczoraj czyli w 4. dniu zrobiłam badania hormonów. Wyniki są następujące: FSH 14,60 LH 20,10 Estradiol 127 Progesteron 0,10. Na jakie schorzenia lub problemy mogą wskazywać moje wyniki? Dodam, że od 3 lat moje miesiączki trwają 2 dni i że czuję się ciągle zmęczona i nie mam na nic siły. Testosteron i inne hormony męskie zawsze miałam w normie, natomiast przypuszczenie PCOS zostało wielokrotnie wykluczone. SHBG był zawsze mocno podwyższony, raz było 500, raz 190 a rok temu 180. Nigdy nie wyjaśniono przyczyny wysokiego SHBG.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi