Jakie badania wykonać, aby zdiagnozować przyczynę omdleń?

Witam. Jestem 32 letnią kobietą. W ciągu pół roku 2 razy zemdlałam. Omdlenia miały miejsce przy silnych, nagłych bólach brzucha, takich skurczowych, kłujących, pierwszy raz przy zaparciu, drugi raz przy biegunce. Przy tym zimne poty, zawroty głowy. Ale szybko przechodziło. Dodam,że 4 lata temu rodziłam przez CC. Na jaką chorobe mogą wskazywać te objawy? Jakie badania zrobić? Do jakiego lekarza się udać? Proszę o odpowiedź.

Najlepiej udać się na stacjonarną wizytę do lek. rodzinnego lub internisty. Potrzebne jest zebranie szczegółowego wywiadu, przeprowadzenie badania fizykalnego, wykonanie ekg spoczynkowego, pomiary ciśnienia i diagnostyka laboratoryjna oraz kontrolne badania obrazowe (usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej). Dodatkowo wskazane uzupełnienie diagnostyki o konsultację kardiologiczną (z wykonaniem badań typu usg serca, Holter ekg) i konsultację neurologiczną.
Trzeba wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz ekg i udać się ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, na wizytę stacjonarną do neurologa i kardiologa.
Konieczna jest konsultacja i diagnoza z lekarzem rodzinnym. Warto zwrócić uwagę, czy ten stan dolegliwości fizycznych nie jest powiązany ze stresem, silnym napięciem nerwowym, objawy fizyczne, które Pani opisuje mogą być z tym powiązane.
Proszę udać się na stacjonarną wizytę do lekarza rodzinnego. On zleci odpowiednie badania i skieruje ewentualnie do właściwego specjalisty.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Krakowie Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi