Jak pomóc bratu alkoholikowi?

Mój starszy brat 48 lat jest alkoholikiem od momentu, gdy przyjechał z Warszawy, czyli od grudnia. Codziennie pije, trzęsą mu się ręce i śpi całymi dniami i nocami wstaje tylko się napić i skorzystać z ubikacji. Do lekarza nie chce iść, ani na prześwietlenie stawów. Jest gruby. Nie wiem co robić. Czy może przyjechać pogotowie w takiej sytuacji?
Trzeba brata przekonać o konieczności leczenia.
Istnieją leki, które są stosowane pomocniczo w terapii uzależnienia od alkoholu np. Anticol, jednak brat musi być chętny do przyjęcia pomocy lekarskiej i walki z nałogiem.
Jedyne wyjście tonamowic brata na konsultacje psychiatryczną.Lekarz skieruje brata do Ośrodka Leczenia Uzależnień .
Nie. Pogotowie jest do stanów nagłych.
Pogotowie jest od stanów nagłych, należy nakłonić brata do udania się do lekarza.
Należy zgłosić się do lekarza, pogotowie nie przyjedzie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi