Jak można pomóc 9-latce po śmierci ojca, jeżeli psycholog twierdzi, że terapia nie jest potrzebna?

Wypadek wydarzył się 2 miesiące temu. Psycholog na NFZ mówi, że to ja jako matka potrzebuję terapii, a nie córka i tak to działa w psychologii. Proszę o opinię czy tak faktycznie jest. Córka wpada w psychozę, że wszyscy zaraz umrą (bądź już umarli), wydzwania do każdego sprawdzić czy żyją, nie odstępuje mnie na krok nawet w toalecie. Dziś wbiła sobie paznokcie w skórę (aż do krwi), bo na 5 minut zeszłam do innego pokoju (nie mogła mnie znaleźć, chociaż mówiłam jej że idę) i wpadła w panikę. Ja przyjmuję leki, więc jest lepiej, ale boję się o córkę. Czy faktycznie tak jest, że to nie ona potrzebuje terapii tylko ja? Czy tak jest w psychologii, że do 3 miesięcy po tragedii dziecko zostawia się, żeby samo mogło sobie wszystko poukładać? Dla mnie to jest dziwne, bo nie chcę czekać aż zrobi sobie krzywdę?

Konieczna jest wizyta z dzieckiem u psychologa dziecięcego. Być może na początku nie występowały objawy, ale obecnie wyraźnie widać, że dziecko potrzebuje wsparcia. Ma lęk przed czymś złym, co się może wydarzyć, boi się , aby bliskim nic się nie stało , ma lęk przed śmiercią swoją i bliskich. Powstała dysharmonia , i koniecznie trzeba doprowadzić stan emocji do równowagi. W razie pytań, zapraszam na konsultację.
Terapia u psychologa jest niezbędna, zarówno dla Pani jak i dziecka.
Proszę zacząć od psychologa szkolnego, radziłbym też zwrócić się z córeczką do psychiatry dziecięcego.
Zapraszam na konsultację - poszerzymy wywiad - pozdrawiam specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psycholog w Krakowie Psycholog w Bielsku-Białej Psycholog we Wrocławiu Psycholog w Dąbrowie Górniczej Psycholog w Katowicach Psycholog w Gliwicach Psycholog w Warszawie Psycholog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z