Czym mogą być spowodowane duszności u względnie zdrowej osoby?

Chciałabym zapytać o przyczynę moich duszności. Ostatnio nie mogę swobodnie oddychać, mam wrażenie że się duszę. Ciężko złapać mi taki głęboki oddech. Mam 27 lat. Nie leczę się kardiologicznie. Leków też żadnych nie przyjmuje. Jestem dość szczupła osobą, lubię ćwiczyć.
Proszę skontaktować się z lekarzem, który zbierze dokładny wywiad i zleci badania dodatkowe.
Potrzebny jest dokładny wywiad lekarski, podjęcie diagnostyki.
Diagnostyka duszności wymaga dokładnego wywiadu oraz osobistego badania które bardzo wiele wnosi. Najczęściej konieczne jest również wykonanie różnych badań. W pierwszej kolejności kierowałbym się do lekarza rodzinnego a w przypadku nasilenia duszności natychmiast na SOR.
Istnieje wiele przyczyn duszności, dlatego w przypadku takich objawów należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który właściwie poprowadzi diagnostykę. U młodych osób, bez obciążeń, duszności często mają charakter psychogenny. W razie nasilenia duszności sugeruję wizytę na SOR.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi