Czy zastosować antykoncepcję awaryjną?

Witam, mam pytanie, jestem w trakcie miesiączki - niestety antykoncepcja zawiodła (prezerwatywa). Mam nieregularne miesiączki. Czy jest opcja zajścia w ciążę? Pytam, ponieważ nie wiem czy zamawiać tabletkę ,,dzień po”.
Istnieje ryzyko zajścia w ciążę, nawet jeśli stosunek był w czasie miesiączki. Dlatego najlepiej zastosować tabletkę "dzień po".
Dzień dobry,
Ryzyko ciąży znacząco wzrasta jeśli niezabezpieczony stosunek miał miejsce w okolicy owulacji. Zastosowanie tabletki postkoitalnej do 72 godzin od stosunku znacząco zmniejsza ryzyko nieplanowanej ciąży.
Szansa jest niewielka ale jest to możliwe. Dla pewności należy zastosować tabletkę po.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1243
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi