Czy zastosować antykoncepcję awaryjną?

Witam, mam pytanie, jestem w trakcie miesiączki - niestety antykoncepcja zawiodła (prezerwatywa). Mam nieregularne miesiączki. Czy jest opcja zajścia w ciążę? Pytam, ponieważ nie wiem czy zamawiać tabletkę ,,dzień po”.

Istnieje ryzyko zajścia w ciążę, nawet jeśli stosunek był w czasie miesiączki. Dlatego najlepiej zastosować tabletkę "dzień po".
Dzień dobry,
Ryzyko ciąży znacząco wzrasta jeśli niezabezpieczony stosunek miał miejsce w okolicy owulacji. Zastosowanie tabletki postkoitalnej do 72 godzin od stosunku znacząco zmniejsza ryzyko nieplanowanej ciąży.
Szansa jest niewielka ale jest to możliwe. Dla pewności należy zastosować tabletkę po.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3450
Pytań zadanych
przez pacjentów
8310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi