Czy to mogą być efekty uboczne antykoncepcji hormonalnej?

Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, od 4 miesięcy biorę tabletki drospirenon + etynyloestradiol, przed rozpoczęciem 4 opakowania skutków ubocznych żadnych nie było, więc postanowiliśmy wraz z ginekologiem zacząć antykoncepcje właśnie owymi tabletkami. Jestem w połowie 4 opakowania i tu się zaczeło: trądzik jak u nastolatki, ciągłe zmęczenie, totalny brak samej ochoty na seks, biegunki (to mnie zastanawia najbardziej czy przy hormonach może ona wystąpić), a przede wszystkim plamienia, tak obfite jakbym miała miesiączkę, gdzie do niej brakuje mi jeszcze ponad tydzień i w zasadzie nie wiem co powinnam zrobić, bo po konsultacji z moim ginekologiem usłyszałam tylko "nie wiem, może warto przejść na inne mocniejsze tabletki albo przeczekać miesiąc". Przez 3 pierwsze miesiące naprawdę super się przyjmowały, a 4 to jest jakiś dramat, martwi mnie tak obfite plamienie (muszę zabezpieczać się tamponami bo wkładka nie pomaga), czy to normalne? Czy to kwestia przemeczonego organizmu (są wakacje więc pracuję dużo więcej a może to jakiś początek choróbska, proszę o odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi