Czy to mogą być efekty uboczne antykoncepcji hormonalnej?

Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych, od 4 miesięcy biorę tabletki drospirenon + etynyloestradiol, przed rozpoczęciem 4 opakowania skutków ubocznych żadnych nie było, więc postanowiliśmy wraz z ginekologiem zacząć antykoncepcje właśnie owymi tabletkami. Jestem w połowie 4 opakowania i tu się zaczeło: trądzik jak u nastolatki, ciągłe zmęczenie, totalny brak samej ochoty na seks, biegunki (to mnie zastanawia najbardziej czy przy hormonach może ona wystąpić), a przede wszystkim plamienia, tak obfite jakbym miała miesiączkę, gdzie do niej brakuje mi jeszcze ponad tydzień i w zasadzie nie wiem co powinnam zrobić, bo po konsultacji z moim ginekologiem usłyszałam tylko "nie wiem, może warto przejść na inne mocniejsze tabletki albo przeczekać miesiąc". Przez 3 pierwsze miesiące naprawdę super się przyjmowały, a 4 to jest jakiś dramat, martwi mnie tak obfite plamienie (muszę zabezpieczać się tamponami bo wkładka nie pomaga), czy to normalne? Czy to kwestia przemeczonego organizmu (są wakacje więc pracuję dużo więcej a może to jakiś początek choróbska, proszę o odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi