Czy terapia PRP przyspiesza regenerację naderwanego ścięgna?

Mam naderwanie ścięgna bliższego grupy kulszowo goleniowej, które leczę zachowawczo: fizjoterapią, masażem manualnym i odciążeniem. Czy w przypadkach takich naderwań można stosować PRP? Czy to przyspiesza regenerację? I z czym się wiąże? Czy po PRP wkłada się udo w gips, a potem się od zera rehabilituje (czyli więcej pracy niż przy leczeniu bez PRP)?

O kwalifikacji do terapii decyduje lekarz ortopeda-uwzględniając całość obrazu klinicznego pacjenta (historię choroby i związane z nią wskazania do terapii, ale również ewentualne przeciwwskazania). Po zakwalifikowaniu do terapii specjalista omówi dokładnie jej przebieg.
O kwalifikacji do terapii decyduje lekarz ortopeda. Po zakwalifikowaniu do terapii specjalista omówi dokładnie jej przebieg.
W celu kwalifikacji należy zgłosić się na wizytę stacjonarną do lekarza ortopedy.
O kwalifikacji do terapii decyduje lekarz ortopeda. Po zakwalifikowaniu do terapii specjalista omówi dokładnie jej przebieg.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Fizjoterapeuta w Katowicach Fizjoterapeuta w Częstochowie Fizjoterapeuta w Gliwicach Fizjoterapeuta w Warszawie Fizjoterapeuta w Krakowie Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta we Wrocławiu Fizjoterapeuta w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z