Czy szczepienie wpływa na wynik testu na koronawirusa?

W związku z wyjazdem do sanatorium muszę zrobić test na COVID. Czy rozsądnym pomysłem jest zaszczepienie się kilka dni przed testem? Czy w wypadku tak krótkiego czasu między szczepieniem a testem na obecność koronawirusa, test wyjdzie pozytywny, a mnie nie uda się w związku z tym pojechać na rehabilitację?

Szczepienie przeciwko COVID-19 szczepionkami mRNA lub wektorowymi nie wpływa na wynik testów wykrywających wirusa SARS-CoV-2 (PCR lub antygenowych).
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi