Czy stosować lek z octenidyną dłużej niż zalecane dwa tygodnie?

Miałem niedawno operację wycinania cysty z rowka żołędzia. Lekarz przepisał m.in. Octenisept 2 razy dziennie oraz żel hydrokoloidowy raz dziennie. Na ulotce Octeniseptu jest napisane "nie stosować dłużej niż 2 tygodnie". Stosuję to już 16 dni, ponieważ rana się jeszcze do końca nie zagoiła, ale nie odczuwam żadnych efektów ubocznych. Czy mogę używać tego specyfiku do całkowitego zagojenia się rany, czy może po tych 16-tu dniach już to odstawić i przemywać sobie ranę wodą?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi