Czy pulmonolog może zdiagnozować że choruję na nerwice?

Czy pulmonolog moze zdiagnozować, stwierdzić, że choruje na nerwice, a nie na żadne choroby dróg oddechowych?
Diagnozę zaburzeń nerwicowych zwanych potocznie nerwicami powinien wystawić specjalista - tym przypadku psychiatra, niemniej jednak w przypadku, gdy pulmonolog wykazuje się dużym doświadczeniem w diagnozowaniu zaburzeń nerwicowych lub ma dodatkową specjalizację - teoretycznie może podejrzewać i ostatecznie postawić w/w rozpoznanie. Zalecam konsultację z psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie!
Nerwica jest bardzo powszechnym schorzeniem i każdy lekarz może ją rozpoznać. Jednak z leczeniem udałbym się do psychiatry.
Oczywiście może - tak jak każdy lekarz.
pulmonolog zresztą jak każdy lekarz może rozpoznać każdą chorobę. Jednak celem kompleksowej diagnostyki zalecana jest konsultacja psychiatryczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi