Czy pulmonolog może zdiagnozować że choruję na nerwice?

Czy pulmonolog moze zdiagnozować, stwierdzić, że choruje na nerwice, a nie na żadne choroby dróg oddechowych?
Diagnozę zaburzeń nerwicowych zwanych potocznie nerwicami powinien wystawić specjalista - tym przypadku psychiatra, niemniej jednak w przypadku, gdy pulmonolog wykazuje się dużym doświadczeniem w diagnozowaniu zaburzeń nerwicowych lub ma dodatkową specjalizację - teoretycznie może podejrzewać i ostatecznie postawić w/w rozpoznanie. Zalecam konsultację z psychiatrą. Pozdrawiam serdecznie!
Nerwica jest bardzo powszechnym schorzeniem i każdy lekarz może ją rozpoznać. Jednak z leczeniem udałbym się do psychiatry.
Oczywiście może - tak jak każdy lekarz.
pulmonolog zresztą jak każdy lekarz może rozpoznać każdą chorobę. Jednak celem kompleksowej diagnostyki zalecana jest konsultacja psychiatryczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi