2023-10-03

Czy powinnam wykonać jakieś dalsze badania?

W kwietniu tego roku miałam zaparcia i dostrzegłam krew na papierze toaletowym. Zadbałam o dietę i nawodnienie i było ok. Byłam wtedy u proktologa, który zrobil per rectum i uznał ze nic nie czuje, że hemoroidy, jakie mam to struktury, jakie ma każdy człowiek. Czyli niepowiększone. Za ok miesiąc znów dostrzegłam smugę krwi na stolcu, tym razem poszłam ponownie do lekarza i zrobiono, anoskopie oraz rektoskopie No i per rectum. W opisie jest "niepowiększone, przekrwione hemoroidy 1 stopnia". Badanie rektoskopem zrobione do zgięcia esiczo-odbytniczego, ok 25cm. Pan doktor mówił, że do esicy wszedł. Dostałam czopki na 10 dni i było ok. Przez kilka tygodni. Od tamtej pory zauważam że gdy zaniedbam dietę a głównie nawodnienia i mam twardy stolec, lub po jedzeniu dużych ilości błonnika ma dużą objętość, zdarzają się drobne krwawienia, krew jest jasna, jak z nosa, nie jest zmieszana z kałem. Teraz badałam krew pod kątem niedokrwistości. Wszystko w porządku. Zastanawiam się, czy to podkrwawianie żywą krwią, raz na kilka tygodni, jest z tych przekrwionych hemoroidów czy wymaga to dalszej diagnostyki? Czuje się dobrze, jestem osobą aktywną, biegam, spaceruje i dużo jeżdżę rowerem.

Zalecana konsultacja z proktologiem lub chirurgiem ogólnym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Hemoroidy w Warszawie Hemoroidy w Gliwicach Hemoroidy w Bielsku-Białej Hemoroidy w Katowicach Hemoroidy w Częstochowie Hemoroidy w Krakowie Hemoroidy w Gdańsku Hemoroidy w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4