Czy podwyższony estradiol może być spowodowany histeroskopią?

Robiłam ostatnio badania krwi. Wyszły bardzo dobrze, poza zerową liczbą bazofili. Zbadałam również estradiol, ponieważ miałam wykryte kilka razy polipy, które same się złuszczały/wchłaniały. W listopadzie miałam wycinanego polipa, ponieważ tym razem nie znikał przez kilka miesięcy. W badaniu histopatologicznym nie wykryto raka. Badałam estradiol w fazie lutealnej - norma dla laboratorium, w którym robiłam wyniki 73-200, a mój wynik to 300. W grudniu na badaniu ginekologicznym było wszystko w porządku, jednak miesiączkę dostałam dopiero na początku stycznia. Czy powinnam się niepokoić, czy taki wynik może być spowodowany właśnie histeroskopią? Dodam jeszcze, że od prawie pół roku nie mogę pozbyć się grzybicy jamy ustnej, której dostałam po stosowaniu antybiotyku. Proszę jeszcze o podpowiedź czy z wynikiem powinnam udać się do lekarza rodzinnego czy endokrynologa?
Zalecana konsultacja u lekarza rodzinnego.
Najlepiej zgłosić się do endokrynologa.
Zalecana konsultacja lekarska endokrynologiczna
podwyższony estradiol nie ma związku z histeroskopią
Podwyższone stężenie estradiolu nie ma bezpośredniego związku z histeroskopią, ale zaburzenia hormonalne w tym wysokie stężenie estrogenów może mieć wpływ na powstawanie polipów endometrium, które jak rozumiem, były przyczyną histeroskopii. Proszę odwiedzić ginekologa zajmującego się endokrynologią i dobrać odpowiednie leczenia, które powinno rozwiązać Pani dolegliwości.
Grzybica jamy ustnej po antybiotykoterapii nie powinna mieć z tym związku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi