Czy ochrona tabletek antykoncepcyjnych zmniejszyła się przez pominięcie tabletki?

W 5 dniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych pominęłam tabletkę, zażywam o 7:30 teraz zrobiłam to o 19:30. We wcześniejszych dniach nie odbyłam stosunku czy ochrona się zmniejszyła?

Tak, może to wpłynąć na skuteczność antykoncepcji w tym cyklu. Jeśli Pani tryb życia utrudnia lub uniemożliwia regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych warto będzie omówić z ginekologiem inne metody, które nie wymagają codziennego stosowania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi