Czy niski poziom LH po antykoncepcji oznacza, że tabletki źle działają?

Biorę od 2-3 miesięcy tabletki antykoncepcyjne. Przez ostatnie 2 miesiące robiłam testy owulacyjne i każdy miał tylko jedną kreskę. Tym razem przez ostatnie 8 dni wychodziły mi w tym cyklu blade testy. Czy to oznacza że tabletki źle działają? Bo skoro jest kreska to znaczy że poziom LH jest, a miały przecież całkiem hamować jego wydzielanie?

Testy owulacyjne nie stanową wiarygodnej metody monitorowania stężenia hormonów. Owulacja, aby była możliwa wymaga określonego rytmu wydzielania gonadotropin, którego test owulacyjny z racji swoich ograniczeń technicznych nie może określić.
Jeśli ma Pani wątpliwości co do skuteczności stosowanej antykoncepcji proszę zasięgnąć porady ginekologa lub zastosować metodę o innym mechanizmie działania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi