Czy niski poziom LH po antykoncepcji oznacza, że tabletki źle działają?

Biorę od 2-3 miesięcy tabletki antykoncepcyjne. Przez ostatnie 2 miesiące robiłam testy owulacyjne i każdy miał tylko jedną kreskę. Tym razem przez ostatnie 8 dni wychodziły mi w tym cyklu blade testy. Czy to oznacza że tabletki źle działają? Bo skoro jest kreska to znaczy że poziom LH jest, a miały przecież całkiem hamować jego wydzielanie?

Testy owulacyjne nie stanową wiarygodnej metody monitorowania stężenia hormonów. Owulacja, aby była możliwa wymaga określonego rytmu wydzielania gonadotropin, którego test owulacyjny z racji swoich ograniczeń technicznych nie może określić.
Jeśli ma Pani wątpliwości co do skuteczności stosowanej antykoncepcji proszę zasięgnąć porady ginekologa lub zastosować metodę o innym mechanizmie działania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi