Czy mój poziom TSH nie utrudnia zajścia w ciążę?

Staramy się o dziecko od września. We wrześniu poziom TSH wynosił 2,0, teraz w lutym TSH wynosi 2,8. Czy powinnam mieć zwiększoną dawkę tabletek?
nie, jest ok
wynik jest prawidłowy
Szanowna Pani, przy staraniu się o ciaże TSH powinno być poniżej 2, 5. Jeśli Pani stosuje leki na nidoczynnośc tarczycy konieczna jest modyfikacja leku w tej sytuacji.
Pozdrawiam M. Krasnodębska
Zalecany poziom TSH w wieku prokreacyjnym to <2.5.
tak
Wynik jest prawidłowy .
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Można nieznacznie zmodyfikować dawkę lewotyroksyny pod kontrolą endokrynologa lub ginekologa. Warto poszerzyć też diagnostykę, gdyż istnieje wiele innych przyczyn zaburzeń płodności.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi