Czy mój poziom TSH nie utrudnia zajścia w ciążę?

Staramy się o dziecko od września. We wrześniu poziom TSH wynosił 2,0, teraz w lutym TSH wynosi 2,8. Czy powinnam mieć zwiększoną dawkę tabletek?
nie, jest ok
wynik jest prawidłowy
Szanowna Pani, przy staraniu się o ciaże TSH powinno być poniżej 2, 5. Jeśli Pani stosuje leki na nidoczynnośc tarczycy konieczna jest modyfikacja leku w tej sytuacji.
Pozdrawiam M. Krasnodębska
Zalecany poziom TSH w wieku prokreacyjnym to <2.5.
tak
Wynik jest prawidłowy .
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Można nieznacznie zmodyfikować dawkę lewotyroksyny pod kontrolą endokrynologa lub ginekologa. Warto poszerzyć też diagnostykę, gdyż istnieje wiele innych przyczyn zaburzeń płodności.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2807
Pytań zadanych
przez pacjentów
7016
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi