Czy mogę zmienić datę krwawienia pomijając tabletki placebo w antykoncepcji?

Chciałam zapytać, czy chcąc zmienić datę krwawienia/początku miesiączki, używając tabletek antykoncepcyjnych, powinnam ominąć 4 dniową przerwę placebo i wziąć aktywną tabletkę w dzień gdy powinnam przyjąć pierwszą tabletkę placebo?

Należy zrobić dokładnie tak jak Pani mówi, kolejną przerwę zrobi Pani za 24 dni
Tak, tym sposobem zmieni Pani datę wystąpienia krwawienia z odstawienia. W zależności od stosowanego preparatu może pojawić się jednak wcześniejsze krwawienie. W razie wątpliwości modyfikację stosowanego leczenia omówić proszę z ginekologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi