Czy mogę coś zrobić, żeby nie mieć ataków paniki?

Od około 2 lat boję się uduszenia, dokładnie tego, że zjem coś, na co będę uczulona, dostanę wstrząsu anafilaktycznego i się uduszę. (Nie wiem czy jestem na coś uczulona, ponieważ nigdy nie robiłam badań, nie miałam też objawów, więc tym bardziej mnie to dziwi). Mój problem zaczął się, gdy stwierdzono u mnie refluks i dostałam ataku paniki, ponieważ nie wiedziałam co się dzieje z moim organizmem. Moja mama choruje na schizofrenie i boję się, że ze mną też jest coś nie tak. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe. Byłam u lekarza, bo byłam chora (angina), dostałam leki, których nie przyjmowałam, ponieważ bałam się, że mogę być uczulona. Zawsze brałam leki na przeziębienie, ale już tego nie robię, ponieważ też się obawiam tego leku. Tak samo jest z jedzeniem - posiłki, które kiedyś jadłam, teraz się ich obawiam i ich nie jem. Ostatnio wypłukałam sobie gardło olejem lnianym (zalecenie lekarza na suche gardło, z którym mam ostatnio problem) i dostałam ataku paniki, że mogę się udusić. Czasami mam takie ataki paniki, ale wtedy próbuję się uspokoić i czymś zająć, żeby mi to przeszło. Nie wiem co robić, kiedyś byłam bardzo szczęśliwą osobą, niczym się nie przejmowałam ani nie martwiłam, a teraz ciężko mi normalnie funkcjonować przez to.

Wskazana konsultacja psychiatryczna i wizyta u psychologa.
Myślę ze powinna Pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą.Sama nie będzie Pani w stanie zapanować nad lękiem.
Wskazana wizyta w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi