Czy konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie przy rozpoczynaniu kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (drospirenon + etynyloestradiol). W poprzednim miesiącu nie mogłam sobie pozwolić na miesiączkę, więc pominęłam tabletki placebo. Podczas przyjmowania drugiego opakowania w drugim tygodniu pojawiło się plamienie barwy brązowej, a także czerwonej przypominającej okres, więc ominęłam wszystkie tabletki z trzeciego tygodnia i zaczęłam przyjmować tabletki placebo (krwawienie nadal jest). Moje pytanie brzmi, czy muszę się dodatkowo zabezpieczać jak rozpocznę przyjmowanie kolejnego opakowania po skończeniu tabletek placebo? Jeżeli tak to przez jaki czas?

Tak, proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie przynajmniej przez pierwsze siedem dni kolejnego opakowania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi