Czy konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie przy rozpoczynaniu kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych?

Od kilku miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (drospirenon + etynyloestradiol). W poprzednim miesiącu nie mogłam sobie pozwolić na miesiączkę, więc pominęłam tabletki placebo. Podczas przyjmowania drugiego opakowania w drugim tygodniu pojawiło się plamienie barwy brązowej, a także czerwonej przypominającej okres, więc ominęłam wszystkie tabletki z trzeciego tygodnia i zaczęłam przyjmować tabletki placebo (krwawienie nadal jest). Moje pytanie brzmi, czy muszę się dodatkowo zabezpieczać jak rozpocznę przyjmowanie kolejnego opakowania po skończeniu tabletek placebo? Jeżeli tak to przez jaki czas?

Tak, proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie przynajmniej przez pierwsze siedem dni kolejnego opakowania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Lublinie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi