Czy kłykciny kończyste wskazują, że mam HPV i mogę kogoś zarazić?

Mam 18 lat i nigdy nie współżyłam płciowo. W czerwcu tego roku zakończyłam proces szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Ostatnio byłam na pierwszej wizycie u ginekologa i zauważyła u mnie małe zmiany w postaci kłykcin kończystych. Zaproponowała mi usuwanie laserowe, ale dopiero w marcu 2021 ze względu na zalecane 8miesiecy przerwy dla organizmu po szczepionce przeciw HPV. Tu pojawia się moje pytanie czy mimo szczepienia kłykciny wskazują na to że jestem nosicielka wirusa HPV I czy mogę do czasu usunięcia kłykcin kogoś zarazić? Czy mogę jakoś zmniejszyć poprzez stosowanie maści wielkość kłykcin?
Tak, może być Pani zarażona innym szczepem wirusa HPV, na który szczepionka nie daje odporności lub zaraziła się Pani przed wykonaniem szczepienia. Na kłykciny kończyste może Pani stosować kremy na receptę.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi