Czy kłykciny kończyste wskazują, że mam HPV i mogę kogoś zarazić?

Mam 18 lat i nigdy nie współżyłam płciowo. W czerwcu tego roku zakończyłam proces szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Ostatnio byłam na pierwszej wizycie u ginekologa i zauważyła u mnie małe zmiany w postaci kłykcin kończystych. Zaproponowała mi usuwanie laserowe, ale dopiero w marcu 2021 ze względu na zalecane 8miesiecy przerwy dla organizmu po szczepionce przeciw HPV. Tu pojawia się moje pytanie czy mimo szczepienia kłykciny wskazują na to że jestem nosicielka wirusa HPV I czy mogę do czasu usunięcia kłykcin kogoś zarazić? Czy mogę jakoś zmniejszyć poprzez stosowanie maści wielkość kłykcin?
Tak, może być Pani zarażona innym szczepem wirusa HPV, na który szczepionka nie daje odporności lub zaraziła się Pani przed wykonaniem szczepienia. Na kłykciny kończyste może Pani stosować kremy na receptę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi