2022-01-18

Czy jakiś niedobór w organizmie może być powodem ataków paniki i chudnięcia?

Od kilku lat mam problem z atakami paniki bez przyczyny, osłabienie mięśni, zawroty głowy i kołatanie serca. Lekarz zlecił badanie u neurologa i kardiologa (TSH wynosiło wtedy 2.0, reszta w normie). Po kilku latach bez zmian, wyniki bardzo się pogorszyły i wykryto niedoczynność tarczycy (przyjmuję leki). Mam problem (często występuje wszystko na raz, mija stopniowo np. po kilku dniach) z drżeniem/skakaniem mięśni, mrowieniem skóry, nagłymi silnymi lękami np. w trakcie spoczynku, uczucie nagłego chwilowego wirowania w głowie, ciągłym zmęczeniem, bezsennością, czasem ciężko mi oddychać. Wypadają mi włosy w sporych ilościach i nie pomagają suplementy przepisane od lekarza, a od miesiąca ciągle łamią się paznokcie. Do tego czasem boli brzuch. Mimo, że odżywiam się ciągle tak samo, chudnę i nie mogę zatrzymać spadku wagi. Nigdy nie byłam aż tak lękliwą osobą, nigdy tak źle się nie czułam, a unikam stresu, staram się zdrowo jeść, ale nie mam siły na aktywność fizyczną, jak jeszcze rok temu. Jestem pod opieką endokrynologa, więc badania tarczycowe często kontroluję. Jakie badania jeszcze mogę wykonać? Czy mogę mieć np. jakieś niedobory?

Wskazane poszerzenie diagnostyki laboratoryjnej (m.in. gosp.żelaza, poziomy witamin) oraz diagnostyka obrazowa (usg jamy brzusznej, endoskopia, kolonoskopia), konsultacja gastrologiczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Łodzi Bezsenność w Gdańsku Bezsenność w Toruniu Niedoczynność tarczycy w Warszawie Psychiatra w Warszawie Bezsenność w Opolu Bezsenność we Wrocławiu Bezsenność w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie