Czy indukcja porodu może być przyspieszona z powodu wagi dziecka?

Dnia 20.12.21 mam termin porodu wyznaczony z USG, zaś termin z OM 26.12.21. Lekarz sugeruje się terminem z OM. Twierdzi, żeby 02.01.22 stawić się do szpitala w celu indukcji porodu gdyby nic wcześniej się nie rozpoczęło. Waga dziecka 13.12.21 była wyliczona na około 4 kilogramy. Jednakże wydaje mi się, że do czasu ewentualnej indukcji 02.01.22 dziecko przybierze na wadze i obawiam się, że nie poradzę sobie urodzić naturalnie, a zależy mi na tym. Czy można wykonać indukcję porodu w dniu terminu z USG powołując się na wysoką wagę dziecka?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2733
Pytań zadanych
przez pacjentów
6934
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi