2024-01-17

Czy czasami bywa tak, że węzły chłonne pozostają powiększone?

Pod lewym uchem na wysokości żuchwy mam twardego nieprzesuwalnego guzka. Mam go od bardzo dawna, podejrzewam, że nawet od 2 do 3 lat. Czasami czuje kłucie w tym miejscu. 2 lata temu leczyłam zęby, ponieważ miałam sporo ubytków. W siódemce lub szóstce miałam trutkę. Czy to mógł być węzeł chłonny, który po prostu nigdy się nie zmniejszył. Naprawdę bardzo boję się, że to chłoniak. Wiem, że najlepiej iść do lekarza stacjonarnie, ale chciałabym, chociaż się trochę uspokoić. Czy to od razu musi być chłoniak? 

Wezly chłonne często są powiększone tzw po zapalnie . Twardość oraz związanie z podłożem budzi nasze zainteresowanie . Najlepiej pojawić się stacjonarnie celem badania fizykalnego jak i zleceniem badan dodatkowych .

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4