Czy blizna po usuwaniu pieprzyka zniknie sama po jakimś czasie?

Rok temu miałam usuwanego pieprzyka na twarzy (ze względów estetycznych) dość niewielkiego i płaskiego. Smaruje znamię od 3 miesięcy żelem silikonowym. Blizna ma brązowe przebarwienia i wygląda praktycznie jak pieprzyk, jednak pigmentacja jest słabsza. Zależy mi po prostu na tym by blizna wybladła (gdy byłam na konsultacji 3 miesiące temu Pani nie powiedziała nic konkretnego, a jedynie, że pieprzyk w tym miejscu się nie odrodził). W związku z tą sytuacją mam pytanie co mogę zrobić, żeby pozbyć się tego brązowego przebarwienia. Czy zniknie ono samo po czasie czy też musiałabym wykonać w tym miejscu jakiś dodatkowy zabieg?

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi