Czy blizna po usuwaniu pieprzyka zniknie sama po jakimś czasie?

Rok temu miałam usuwanego pieprzyka na twarzy (ze względów estetycznych) dość niewielkiego i płaskiego. Smaruje znamię od 3 miesięcy żelem silikonowym. Blizna ma brązowe przebarwienia i wygląda praktycznie jak pieprzyk, jednak pigmentacja jest słabsza. Zależy mi po prostu na tym by blizna wybladła (gdy byłam na konsultacji 3 miesiące temu Pani nie powiedziała nic konkretnego, a jedynie, że pieprzyk w tym miejscu się nie odrodził). W związku z tą sytuacją mam pytanie co mogę zrobić, żeby pozbyć się tego brązowego przebarwienia. Czy zniknie ono samo po czasie czy też musiałabym wykonać w tym miejscu jakiś dodatkowy zabieg?

blizna powinna zniknąć

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi