Co zrobić, jeżeli zapomniałam założyć plaster antykoncepcyjny?

Witam. Mam pytanie odnośnie antykoncepcji hormonalnej. Miałam założyć 3 plaster antykoncepcyjny w sobotę rano - niestety wyjechałam na weekend i zapomniałam o nim. Przykleiłam go jak wróciłam w poniedziałek z samego rana. Niestety we wtorek dostałam miesiączkę. Co mam teraz zrobić ? Ściągać normalnie plaster w sobotę i czekać na kolejny okres ? Pierwszy raz mam taka sytuacje i nie wiem co robić . Z góry dziękuje.

Jeśli przerwa pomiędzy plastrami wynosiła kilka dni należy się spodziewać przede wszystkim spadku skuteczności antykoncepcji. Proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli to konieczne rozważyć proszę zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej.
Co do dalszego postępowania antykoncepcyjnego istnieje kilka możliwych rozwiązań. Proszę skonsultować się z ginekologiem celem dobrania najbardziej dla Pani odpowiedniego.
Proszę skonsultować się z lekarzem, który przepisał antykoncepcję.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10832
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi