Co może być przyczyną skurczów w zwichniętym stawie ramiennym?

Doznałem urazu zwichnięcia lewego stawu ramiennego. W dniu wypadku rękę nastawiono i założono miękkie usztywnienie Desaulta. Po wizycie u ortopedy zmieniono usztywnienie na kamizelkę Desaulta marki na jedno ramię. Odczuwam skurczo-bóle w stawie po zdjęciu kamizelki Desaulta. Powodują one mimowolne niekontrolowane ruchy w stawie i przy braku unieruchomienia tworzą ryzyko ponownego urazu. Powoduje to duże problemy przy zmianie odzieży i podczas higieny osobistej. Staram się doszukać przyczyny i proszę o podpowiedź co do moich hipotez: Hipoteza 1) Zdejmuję kamizelkę Desaulta zbyt rzadko. Zdejmuję kamizelkę tylko 2 razy na dzień, rano i wieczorem, przy okazji przebierania i towarzyszącego mycia. Z uwagi na towarzyszący strach przed skurczem każdorazowo trwa to około 40 minut. Hipoteza 2) Zbyt mało lub nieprawidłowo ćwiczę. Zalecone ruchy w stawie łokciowym oraz lekkie unoszenia ręki w górę w stawie ramiennym wykonuję 4 razy dziennie po 20 powtórzeń w odstępach 3 godzinnych. Nie zdejmuję przy tym kamizelki Desaulta, a jedynie odpinam rzep temblaka, aby uwolnić przedramię i pochylam się do przodu aby umożliwić lekki ruch w ramieniu. Hipoteza 3) Nie używam maści, zimnych okładów, tabletek. Być może powinienem? Hipoteza 4) Za bardzo napinam mięśnie ramienia i dłoni podczas dnia. W celu poprawienia ukrwienia staram się co najmniej raz na 5 minut pokręcić nadgarstkiem, ścisnąć dłoń w pięść, unieść delikatnie bark. Może nie powinienem? Hipoteza 5) Za bardzo napinam mięśnie ręki podczas zdejmowania kamizelki. Przy zdjętej kamizelce zwykle jestem spięty. W obawie że ręka jest za słaba na swobodny zwis, napinam jej mięśnie licząc że to ją wzmocni i uchroni przed ponownym urazem. Czy powinienem je rozluźnić bez obawy że ramię sobie wyskoczy ze stawu?
Uważam, że zadowalającej odpowiedzi może udzielić tylko lekarz prowadzący.
Zalecana konsultacja ortopedyczna w tej sprawie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi