Co mogę zrobić, jeżeli mam zaburzenia lękowe dotyczące spóźniającego się okresu i ciąży?

Myślę, że mogę mieć chorobę psychiczna związaną z wmawianiem sobie ciąży. Co miesiąc jest to samo, czyli okres spóźni się jeden dzień i już mam w głowie że to ciąża. Wzdęty brzuch - ciąża. Pełno negatywnych testów, które jednak mogły się mylić. Okres się zaczyna, jest dobrze, po zakończeniu znowu mam te same myśli. Nie jestem zbyt aktywna seksualnie ze względu na moje lęki. Mam zaburzenia lękowe. Myślę w takich sytuacjach bardzo nieracjonalnie i wszystko co przeczytam, nagle to mam. Teraz spóźnia mi się okres 5 dni, mam niedoczynność tarczycy i biorę na to leki, czy to może być powodem opóźnienia? Tydzień temu przyjmowałam globulki dopochwowe i teraz czekam jak na szpilkach, bo dalej okresu nie ma. Płacze całymi dniami i nocami, nie wiem co ze sobą zrobić. Ciąża nie jest możliwa, seks z prezerwatywą, bez wytrysku w pochwie. Jak mam sobie poradzić z tym problemem? Do ginekologa nie chcę iść, bo dostaję atak paniki.

Pomocna będzie wizyta u psychiatry celem dobrania odpowiedniego leczenia, ale wizyta ginekologiczna celem dobrania właściwego postępowania antykoncepcyjnego może okazać się dla Pani kluczowa. Są metody antykoncepcji o wysokiej skuteczności, które pozwolą Pani cieszyć się intymnym aspektem życia, bez istotnego ryzyka ciąży. Proponuję zacząć od teleporady z ginekologiem celem omówienia różnych metod antykoncepcji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi