Chrypka u 4-miesięcznego dziecka

Mam pytanie odnośnie 4-miesięcznego synka. Od około 3 tygodni ma chrypkę bez innych dolegliwości. Dwa tygodnie temu trafiliśmy do szpitala z wirusowym zapaleniem oskrzeli, gdy wtedy ta chrypka też była. Przy wyjściu ze szpitala do domu zostaliśmy wypisani oczywiście też z chrypką, bo osłuchowo już super. Dodam, że syn ma malutki rozszczep podniebienia przy tym zdarza się co jakiś czas zwracać mleko. Przy wypisie dostaliśmy zlecenie na syrop Gastrotuss Baby. Natomiast po tym bardziej nasila się ulewanie, a chrypka jaka była taka jest. Czy jest się czym martwić i trzeba koniecznie udać się do lekarza? Nie ma synek ani kataru, gorączki, nie jest marudny. Sporadycznie zakaszle, ale rzadko.
Zawsze można poprosić lekarza rodzinnego o zbadanie dziecka, jeżeli tak Państwa ta "chrypka" niepokoi warto rozwiać wątpliwości.
Z opisanych przez Panią objawów wynika, iż przyczyną "chrypki" nie jest infekcja, ale właśnie rozszczep podniebienia i choroba refluksowa. W sprawie łagodzenia objawów proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi