Brak miesiączki od 3 miesięcy

Córka ma 13 lat, 2 lata temu dostała pierwszą miesiączkę. Zwykle miała je regularnie, niestety od 3 miesięcy miesiączki nie ma. Dodam, że nie współżyła. W międzyczasie przyjmowała leki dermatologiczne na trądzik Curacne i Aerius. Nie jest to jej pierwsza kuracja tymi lekami, rok temu również je miała, z miesiączką nie miała problemu. Czy czas się niepokoić? Iść z nią do ginekologa?

Dzień dobry,
W pierwszych latach od rozpoczęcia miesiączkowania cykle zwykle nie są regularne, jednakże jeśli brak miesiączki będzie się utrzymywał warto będzie skonsultować to z ginekologiem mającym doświadczenie w diagnostyce młodych dziewcząt. Niektóre przyczyny zaburzeń miesiączkowania mogą wymagać dalszej diagnostyki.
W tym wieku krwawienia miesięczne nie są regularne, myślę że warto udać się do ginekologa.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
należy wykonać badanie usg przez brzuch, zrobić badania z krwi, ale takie sytuacje mogą mieć miejsce w tym wieku
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi