Brak miesiączki od 3 miesięcy

Córka ma 13 lat, 2 lata temu dostała pierwszą miesiączkę. Zwykle miała je regularnie, niestety od 3 miesięcy miesiączki nie ma. Dodam, że nie współżyła. W międzyczasie przyjmowała leki dermatologiczne na trądzik Curacne i Aerius. Nie jest to jej pierwsza kuracja tymi lekami, rok temu również je miała, z miesiączką nie miała problemu. Czy czas się niepokoić? Iść z nią do ginekologa?

Dzień dobry,
W pierwszych latach od rozpoczęcia miesiączkowania cykle zwykle nie są regularne, jednakże jeśli brak miesiączki będzie się utrzymywał warto będzie skonsultować to z ginekologiem mającym doświadczenie w diagnostyce młodych dziewcząt. Niektóre przyczyny zaburzeń miesiączkowania mogą wymagać dalszej diagnostyki.
W tym wieku krwawienia miesięczne nie są regularne, myślę że warto udać się do ginekologa.
Zalecana konsultacja ginekologiczna.
należy wykonać badanie usg przez brzuch, zrobić badania z krwi, ale takie sytuacje mogą mieć miejsce w tym wieku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi