Bolesna krosta na udzie

Przepraszam za obrzydliwe pytanie, ale problem właśnie taki obrzydliwy jest. W ciągu jednego dnia pojawiła się na wewnętrznej stronie uda krosta, wielkości wiśni. Jestem przekonana, że to krosta, bo na środku widać mówiąc obrazowo biały czubek. Zmiana jest bolesna, więc jakiekolwiek ingerencje z wyciskaniem z powodu bólu odpadają. Proszę mi doradzić, czym ową krostę smarować, żeby dojrzała i dała się usunąć, ewentualnie żeby znikła samoistnie. Miejsce jest o tyle niefortunne, że boli nawet w czasie chodzenia, bo ociera o materiał.

Wskazana wizyta u lekarza z możliwością oceny zmiany i wdrożenia właściwego leczenia (niewykluczone, że wskazana będzie antybiotykoterapia).
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi