Bolesna krosta na udzie

Przepraszam za obrzydliwe pytanie, ale problem właśnie taki obrzydliwy jest. W ciągu jednego dnia pojawiła się na wewnętrznej stronie uda krosta, wielkości wiśni. Jestem przekonana, że to krosta, bo na środku widać mówiąc obrazowo biały czubek. Zmiana jest bolesna, więc jakiekolwiek ingerencje z wyciskaniem z powodu bólu odpadają. Proszę mi doradzić, czym ową krostę smarować, żeby dojrzała i dała się usunąć, ewentualnie żeby znikła samoistnie. Miejsce jest o tyle niefortunne, że boli nawet w czasie chodzenia, bo ociera o materiał.

Wskazana wizyta u lekarza z możliwością oceny zmiany i wdrożenia właściwego leczenia (niewykluczone, że wskazana będzie antybiotykoterapia).
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Gliwicach Dermatolog w Częstochowie Dermatolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi