Podcinanie wędzidełka

Zdrowie A-Z

Podcinanie wędzidełka, znane również jako frenulotomia, to procedura chirurgiczna mająca na celu przecięcie lub rozciągnięcie małego fałdu skórnego, łączącego język z dolną częścią jamy ustnej lub pod napletkiem u mężczyzn. Zabieg ten może być wykonywany z różnych powodów, takich jak poprawa ruchomości języka, zmniejszenie dyskomfortu podczas jedzenia lub poprawa życia seksualnego. Przed przeprowadzeniem tej procedury zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem w celu oceny wskazań i ewentualnych ryzyk związanych z zabiegiem oraz omówienie planu postępowania pooperacyjnego.

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „podcinanie wędzidełka”.

Najnowsze pytania pacjentów
Czy po zamknięciu PDA w 10 miesiącu życia można podciąć wędzidełko wargi górnej?
Czy po zamknięciu PDA w 10 miesiącu życia coilem można laserowo podciąć wędzidełko górnej wargi, córka ma teraz 9 lat?
Maciej Tężycki
lekarz rodzinny, internista, lekarz
Umów wizytę
Można
Jak powinno się pobierać krew dziecka do badań?
Mój syn ma 7 lat i pierwszy raz był na pobieraniu krwi. Chciałam zapytać, czy zawsze tak dzieciom pobierają krew (bo w moim przypadku osoby dorosłej od wielu lat jest inaczej, a wiem, że leczenie i wszelkie zabiegi powinny być wykonywane zgodnie z najaktualniejszą wiedzą medyczną). Pani w...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Sprawę należy wyjaśnić w ośrodku, gdzie pobierano krew.
Czy przez upadek dziecka uczącego się chodzić może powstać jakiś krwiak lub torbiel?
Moje dziecko (1 rok, uczy się chodzić) często się przewraca i upada uderzając główką o podłogę. Czy jeśli żadnych niepokojących objawów nie ma (tylko płacz, czasami siniak) może w skutek takiego upadku powstać jakiś krwiak, torbiel lub coś podobnego i pęknąć w...
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Przy urazie głowy i to nawracającym , istnieje ryzyko . Zależy to od siły uderzenia , od miejsca urazu na głowie oraz od tego na jaką powierzchnię czy przedmiot dziecko upadło.
Niepełna stulejka u nastolatka - jak można mu pomóc?
Mój 15 letni syn skarży się na niepełną stulejkę. Wstydzi się iść do lekarza pierwszego kontaktu. Jak mogę mu pomóc? Do kogo powinnam go umówić?
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Proszę zgłosić się z synem do urologa. Opisywane dolegliwości wymagają diagnostyki i leczenia gdyż grożą poważnymi powikłaniami.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Urolog, chirurg dziecięcy.
Zakwasy po przyjęciu hormonu wzrostu w postaci zastrzyku.
14-latek ma niedobór hormonu wzrostu. W tym wieku ma tylko 154 cm. Przyjmuje hormon wzrostu w postaci zastrzyków w udo. Ostatnio kiedy został zrobiony zastrzyk pojawiły się zakwasy z przodu uda. Utrzymują się już około tydzień, chociaż na początku...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy się zgłosić do lekarza endokrynologa prowadzącego leczenie.
Ból ucha po zabiegu usunięcia i podcięcia migdałków.
Czy w piątej dobie po usunięciu trzeciego migdałka i podcięciu migdałków podniebiennych mogą wystąpić bóle uszu lub promieniujące do uszu? Dziecko skarży się na taki ból mimo przyjmowania antybiotyku.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana wizyta kontrolna u lekarza wykonującego zabieg.
Zaczerwienienie, wybrzuszenie i ból po zabiegu obrzezania całkowitego
Jestem 16 dzień po zabiegu obrzezania całkowitego, ze względu na stulejkę całkowitą. Mój problem dotyczy ujścia cewki moczowej (zakończenia, w którym wcześniej znajdowało się wędzidełko). Miejsce to jest lekko zaczerwienione oraz dość mocno wybrzuszone (odstaje od żołędzi). Przy...
Marcin Łata
lekarz w trakcie specjalizacji, lekarz
Umów wizytę
Przede wszystkim powinien Pan poinformować lekarza, który przeprowadził zabieg o zaistniałych objawach. Na wszystkie zadane przez Pana pytania odpowie najdokładniej lekarz, którzy wykonał zabieg. Jeśli nie może Pan skontaktować się z lekarzem prowadzącym, zalecam konsultację z innym lekarzem, ale w trybie stacjonarnym, tak, by lekarz mógł przeprowadzić pełne badanie fizykalne i na jego podstawie zastosować odpowiednie postępowanie i wydać zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Pozdrawiam serdecznie!
Piotr Matysik
lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Warto po zabiegu wykonać badanie kontrolne w tym samym gabinecie.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę zastosować dostępną bez recepty maść z antybiotykiem np. Tribiotic, a jeśli to nie przyniesie poprawy w ciągu kilku dni, to należy udać się na wizytę stacjonarną do lekarza.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4