Zaczerwienienie, wybrzuszenie i ból po zabiegu obrzezania całkowitego

Jestem 16 dzień po zabiegu obrzezania całkowitego, ze względu na stulejkę całkowitą. Mój problem dotyczy ujścia cewki moczowej (zakończenia, w którym wcześniej znajdowało się wędzidełko). Miejsce to jest lekko zaczerwienione oraz dość mocno wybrzuszone (odstaje od żołędzi). Przy bezpośrednim dotyku lub czasami nawet przy noszeniu bielizny odczuwam ból (tylko w tym miejscu). Z cewki moczowej nie wydziela się żadna ciecz, przy oddawaniu moczu nie czuję pieczenia. Wybrzuszenie często przykleja się do bielizny. Chciałbym się zapytać, czy taki stan jest normalny po usunięciu wędzidełka czy może jest to powód do niepokoju? Jak długo może to się utrzymywać oraz czy mogę w jakiś sposób poprzez stosowanie maści/leków pozbyć się tego dyskomfortu? Z góry dziękuję za pomoc.
Przede wszystkim powinien Pan poinformować lekarza, który przeprowadził zabieg o zaistniałych objawach. Na wszystkie zadane przez Pana pytania odpowie najdokładniej lekarz, którzy wykonał zabieg. Jeśli nie może Pan skontaktować się z lekarzem prowadzącym, zalecam konsultację z innym lekarzem, ale w trybie stacjonarnym, tak, by lekarz mógł przeprowadzić pełne badanie fizykalne i na jego podstawie zastosować odpowiednie postępowanie i wydać zalecenia odnośnie dalszego postępowania. Pozdrawiam serdecznie!
Warto po zabiegu wykonać badanie kontrolne w tym samym gabinecie.
Proszę zastosować dostępną bez recepty maść z antybiotykiem np. Tribiotic, a jeśli to nie przyniesie poprawy w ciągu kilku dni, to należy udać się na wizytę stacjonarną do lekarza.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi