Dysfagia

Zdrowie A-Z

Dysfagia to zaburzenie polegające na trudności w przełykaniu pokarmów, które może być spowodowane różnymi przyczynami, takimi jak urazy, choroby neurologiczne, lub zmiany strukturalne w przełyku. Objawy mogą obejmować uczucie zatrzymania się pokarmu w gardle, ból podczas połykania oraz częste cofanie się pokarmu. Diagnoza dysfagii wymaga często dokładnego badania klinicznego oraz badań obrazowych, takich jak endoskopia lub zdjęcie rentgenowskie przełyku z kontrastem. W leczeniu stosuje się różne metody, od terapii logopedycznej po interwencje medyczne lub chirurgiczne, w zależności od przyczyny i nasilenia objawów.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „dysfagia”.

Najnowsze pytania pacjentów
Czy możliwe jest wyleczenie dysfagii u diabetyka?
Czy dysfagia u chorego na cukrzycę, spowodowana neuropatią autonomiczną (nerw czaszkowy) może sama ustąpić po właściwym leczeniu? U mnie zdiagnozowano cukrzycę po dysfagii - jako objaw powikłań.
Dawid Luwański
Umów wizytę
trudne do wyleczenia, zalecam wizyte u diabetoloa
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
zalecam wizytę u diabetologa
Maciej Tężycki
lekarz rodzinny, internista, lekarz
Umów wizytę
Neuropatia jest powikłaniem, którego nie można wyleczyć, można spowolnić jego postępowanie poprzez prawidłowe wyrównanie cukrzycy i zastosowanie leków stymulujących regenerację układu nerwowego.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta neurologiczna.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4