Stwardnienie rozsiane – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, terapia online. Porada telemedyczna, bez wychodzenia z domu!

Leczenie stwardnienia rozsianego

korzystaj ze stałego wsparcia lekarza lub fizjoterapeuty online

Stwardnienie rozsiane to przewlekła choroba układu nerwowego, która objawia się problemami neurologicznymi. Uszkodzenia prowadzą wówczas do zaburzeń czucia i równowagi, upośledzenia chodu czy przewlekłego zmęczenia. Chorobie towarzyszą też zawroty głowy, pogorszenie pamięci i spadek libido.

Obecnie nieznane są sposoby na całkowite wyleczenie stwardnienia rozsianego, jednak skuteczne leczenie może znacząco poprawić jakość życia. Niezbędna w tej sytuacji jest przede wszystkim farmakoterapia pozwalająca na zahamowanie postępowania choroby. Dodatkowo pacjent powinien pozostawać pod stałą opieką lekarską, co może zrobić również online.

Jak otrzymać poradę w sprawie stwardnienia rozsianego przez Internet?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym neurologiem lub fizjoterapeutą.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie są czynniki ryzyka przy stwardnieniu rozsianym?

Choroba ta dotyka głównie kobiet pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Koreluje również z niedoborem witaminy D, paleniem wyrobów tytoniowych oraz chorobami tarczycy.

Czym jest stwardnienie nawracająco-zwalniające?

Ta postać choroby dotyczy nawet 90 proc. chorych i cechuje się rzutami, które z czasem ustępują częściowo lub całkowicie. Liczba takich rzutów jest indywidualna i zależy od konkretnego przypadku.

Jak diagnozuje się stwardnienie rozsiane?

Diagnostyka opiera się na dokładnym wywiadzie lekarskim, który musi być poparty badaniami neurologicznymi i obrazowymi. W przypadku tych ostatnich niezbędny jest m.in. rezonans magnetyczny.

Jakie inne choroby mogą przypominać stwardnienie rozsiane?

W przypadku diagnostyki należy wykluczyć inne choroby, w tym neuroboreliozę czy toczeń, które pod względem objawów niejednokrotnie przypominają stwardnienie rozsiane.

Czy stwardnienie rozsiane jest całkowicie uleczalne?

Obecnie medycyna nie zna sposobów na to, by całkowicie wyleczyć tę chorobę. Stosowane są jednak coraz skuteczniejsze leki mające łagodzić objawy oraz postępowanie dolegliwości.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę