COVID-19

Afta to małe, bolesne owrzodzenie jamy ustnej, które może pojawiać się na różnych częściach błony śluzowej, takich jak policzki, język, podniebienie czy wewnętrzna strona warg. Warto wiedzieć, że afty nie są zaraźliwe i nie wynikają z infekcji wirusowej
online ONLINE
Poznaj najlepszych specjalistów

Jak leczyć afty?

Znajdź lekarza, zarezerwuj wizytę i korzystaj z dopasowanej opieki zdrowotnej bez wysiłku dzięki naszej witrynie do umawiania wizyt u lekarza stacjonarnie i online.
Znajdź lekarza
Znajdź lekarza
Odkryj wykwalifikowanych specjalistów,
którzy pomogą Ci z Twoimi
dolegliwościami
dots
Zarezerwuj wizytę
Zarezerwuj wizytę
Wybierz dogodną dla siebie lokalizację
(stacjonarnie lub online) i zarezerwuj
wybrany termin.
dots
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji stacjonarnej
lub online za pomocą czatu, wideo,
bądź telefonu

Przyczyny powstawania aft

Konsultacje online

Konsultacje online
Możliwość zdalnej konsultacji z lekarzem w przypadku pojawienia się aft pozwala na szybką diagnozę i wskazówki dotyczące leczenia bez konieczności opuszczania domu. Podczas konsultacji lekarz może wystawić e-Receptę na leki łagodzące ból i przyśpieszające gojenie.
Konsultacje online
Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie
Mimo że afty zazwyczaj goją się samoistnie, w niektórych przypadkach konieczna może być wizyta w gabinecie stomatologicznym. Jeśli afta jest wyjątkowo bolesna, duża lub nie goi się przez dłuższy czas, warto skonsultować się z dentystą. Lekarz może zbadać owrzodzenie, ocenić jego stan i zalecić odpowiednie leczenie, które może obejmować płukanki antyseptyczne, maści lub żele przeciwbólowe.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4