Pabi-Dexamethason

Nazwa Produktu Leczniczego
Pabi-Dexamethason
Nazwa powszechnie stosowana
Dexamethasonum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Dexamethasonum 500 mcg
Podmiot odpowiedzialny
Adamed Pharma S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Pabi-Dexamethason - podstawowe informacje o leku:

Deksametazon to substancja czynna leku Pabi-Dexamethason, który jest syntetycznym hormonem kory nadnerczy z grupy glikokortykosteroidów. Lek ten jest stosowany doustnie i charakteryzuje się długotrwałym oraz bardzo silnym działaniem przeciwzapalnym, przeciwalergicznym, przeciwgorączkowym i immunosupresyjnym. Wskazania do stosowania obejmują choroby, które reagują na leczenie glikokortykosteroidami oraz pomocniczo w kontroli obrzęku mózgu. Pabi-Dexamethason jest również stosowany w leczeniu COVID-19 u pacjentów dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych, którzy wymagają tlenoterapii.

Wskazania do stosowania:

Choroby reagujące na leczenie glikokortykosteroidami. Pomocniczo w kontroli obrzęku mózgu. Pabi-Dexamethason jest wskazany w leczeniu COVID-19 u pacjentów dorosłych i młodzieży (w wieku 12 lat i starszych o masie ciała wynoszącej co najmniej 40 kg), wymagających tlenoterapii.

Pliki do pobrania

Pabi-Dexamethason  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Pabi-Dexamethason  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Pabi-Dexamethason

Jaki lekarz może wystawić receptę na Pabi-Dexamethason

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta