Dnor

Nazwa Produktu Leczniczego
Dnor
Nazwa powszechnie stosowana
Allopurinolum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Allopurinolum 100 mg
Podmiot odpowiedzialny
Orion Corporation
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dnor - podstawowe informacje o leku:

Allopurynol to lek z grupy inhibitorów enzymów, które kontrolują szybkość zachodzących w organizmie zmian chemicznych. Dnor to tabletki stosowane w długotrwałym, zapobiegawczym leczeniu dny moczanowej, ale również w innych stanach związanych z nadmiarem kwasu moczowego, takich jak kamica nerkowa czy choroby nerek. Warto jednak pamiętać, że tabletki o mocy 300 mg zawierają barwnik (żółcień pomarańczowa FCF, lak glinowy, E 110), który nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży. Dlatego też, w przypadku dzieci poniżej 15 roku życia, zaleca się stosowanie wyłącznie tabletek o mocy 100 mg.

Wskazania do stosowania:

Dorośli

  • Leczenie wszystkich postaci hiperurykemii, których nie można kontrolować dietą, w tym hiperurykemii wtórnej różnego pochodzenia i powikłań klinicznych stanów przebiegających z hiperurykemią, zwłaszcza jawnej dny moczanowej, nefropatii moczanowej oraz w celu rozpuszczenia złogów i zapobiegania powstawaniu kamieni moczanowych.
  • Leczenie nawracającej kamicy nerkowej, z kamieniami nerkowymi mieszanym składzie wapniowo-szczawianowym, z towarzyszącą hiperurykemią w przypadku gdy próby leczenia dietą, płynami i innymi metodami okazały się nieskuteczne.

Dzieci i młodzież

  • Wtórna hiperurykemia różnego pochodzenia.
  • Nefropatia moczanowa w przebiegu leczenia białaczki.
  • Zaburzenia związane z dziedzicznym niedoborem enzymów, zespół Lescha-Nyhana (częściowy niedobór lub całkowity niedobór fosforybozylotransferazy hipoksantynowo-guaninowej) oraz niedobór fosforybozylotransferazy adeninowej.

Pliki do pobrania

Dnor  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dnor  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta