Zwolnienie z WF na cały semestr

Mam pytanie odnośnie zwolnienia z lekcji WF mojej córki. W poprzednim roku szkolnym korzystała że zwolnienia z powodu silnej reakcji stresowej podczas zajęć WF oraz była leczona lekiem zotral. W tej chwili, ponieważ nauka od dłuższego czasu odbywa się zdalnie, takiej potrzeby nie ma, bo córka zupełnie się uspokoiła. Niestety od początku roku nie uczęszczała na lekcję WF i teraz ma zagrożenia z tego przedmiotu w licealnej klasie. Czy w związku z tym byłabyś możliwość uzyskania takiego zwolnienia na ten rok szkolny? Bo znowu zaczyna się stres, a ostatnia rzeczą jakiej bym chciała to powrót do leków.
Pani zapytanie wydaje się być mocno spóźnione. Lekarz przeprowadzający badanie może orzekać o niezdolności do pracy czy niezdolności do zajęć szkolnych na dzień badania i na przyszłość. Nie jest możliwe stwierdzenie o niezdolności do uczestnictwa w zajęciach WF kilka miesięcy wstecz. Proszę ewentualnie skontaktować się z lekarzem psychiatrą - jest to jedyny specjalista, posiadający uprawnienia do wystawiania zaświadczeń o niezdolności do pracy z datą wsteczną nawet do 3 miesięcy. Być może będzie mógł on pomóc także w tym przypadku.
Proszę się skontaktować z lekarzem który wystawiał zwolnienia do tej pory.
Należy skontaktować się z lekarzem, który posiada dokumentację medyczną Pani córki z tamtego okresu, która m.in. uwzględnia przyczynę zastosowania leku, o którym Pani wspomina.
Drugie rozwiązanie, to konsultacja z dowolnym lekarzem, który wyrazi chęć wystawienia takiego zaświadczenia, najlepiej po uprzednim przedstawieniu lekarzowi w/w dokumentacji medycznej oraz przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu.
Należy zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi