Zwolnienie z WF na cały semestr

Mam pytanie odnośnie zwolnienia z lekcji WF mojej córki. W poprzednim roku szkolnym korzystała że zwolnienia z powodu silnej reakcji stresowej podczas zajęć WF oraz była leczona lekiem zotral. W tej chwili, ponieważ nauka od dłuższego czasu odbywa się zdalnie, takiej potrzeby nie ma, bo córka zupełnie się uspokoiła. Niestety od początku roku nie uczęszczała na lekcję WF i teraz ma zagrożenia z tego przedmiotu w licealnej klasie. Czy w związku z tym byłabyś możliwość uzyskania takiego zwolnienia na ten rok szkolny? Bo znowu zaczyna się stres, a ostatnia rzeczą jakiej bym chciała to powrót do leków.
Pani zapytanie wydaje się być mocno spóźnione. Lekarz przeprowadzający badanie może orzekać o niezdolności do pracy czy niezdolności do zajęć szkolnych na dzień badania i na przyszłość. Nie jest możliwe stwierdzenie o niezdolności do uczestnictwa w zajęciach WF kilka miesięcy wstecz. Proszę ewentualnie skontaktować się z lekarzem psychiatrą - jest to jedyny specjalista, posiadający uprawnienia do wystawiania zaświadczeń o niezdolności do pracy z datą wsteczną nawet do 3 miesięcy. Być może będzie mógł on pomóc także w tym przypadku.
Proszę się skontaktować z lekarzem który wystawiał zwolnienia do tej pory.
Należy skontaktować się z lekarzem, który posiada dokumentację medyczną Pani córki z tamtego okresu, która m.in. uwzględnia przyczynę zastosowania leku, o którym Pani wspomina.
Drugie rozwiązanie, to konsultacja z dowolnym lekarzem, który wyrazi chęć wystawienia takiego zaświadczenia, najlepiej po uprzednim przedstawieniu lekarzowi w/w dokumentacji medycznej oraz przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu.
Należy zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi