Zlecenie na aparat słuchowy w ramach e-Wizyty

Moja matka ma zdiagnozowany ubytek słuchu powyżej 40 dB, dysponuję audiogramem wykonanym przez protetyka słuchu. Czy w ramach e-porady mogę liczyć na wystawienie zleceń na aparaty słuchowe i wkładki uszne bez konieczności wizyty osobistej?

W przypadku wystawienia takiego zlecenia najlepiej udać się bezpośrednio do POZ, Lekarza Rodzinnego
Tak, jest to możliwe na wizycie online u laryngologa. E- zlecenie na aparaty słuchowe to wniosek na zaopatrzenie w aparaty słuchowe. Jego wystawienie i realizacja odbywa się za pośrednictwem serwisów internetowych lub usług informatycznych Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wcześniej zlecenie takie wystawiane było przez laryngologa w formie papierowej i z takim wnioskiem pacjent musiał udać się osobiście lub za pośrednictwem pełnomocnika do oddziału wojewódzkiego NFZ właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, aby potwierdzić wniosek.
Obecnie E- zlecenie wystawiane jest przez laryngologa w formie elektronicznej. Potwierdzenie przez NFZ odbywa się natychmiastowo, za pośrednictwem internetu, o ile pacjent spełnia wymogi do uzyskania uprawnienia na dofinansowanie.
Z wydrukiem i podpisem lekarza pacjent bezpośrednio udaje się do punktu realizacji świadczeń, który ma podpisaną umowę z NFZ.
Nie.
Tak, to możliwe, wniosek o zaopatrzenie w aparaty słuchowe można uzyskać na telewizycie.
Nie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi