Zlecenie na aparat słuchowy w ramach e-Wizyty

Moja matka ma zdiagnozowany ubytek słuchu powyżej 40 dB, dysponuję audiogramem wykonanym przez protetyka słuchu. Czy w ramach e-porady mogę liczyć na wystawienie zleceń na aparaty słuchowe i wkładki uszne bez konieczności wizyty osobistej?

W przypadku wystawienia takiego zlecenia najlepiej udać się bezpośrednio do POZ, Lekarza Rodzinnego
Tak, jest to możliwe na wizycie online u laryngologa. E- zlecenie na aparaty słuchowe to wniosek na zaopatrzenie w aparaty słuchowe. Jego wystawienie i realizacja odbywa się za pośrednictwem serwisów internetowych lub usług informatycznych Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wcześniej zlecenie takie wystawiane było przez laryngologa w formie papierowej i z takim wnioskiem pacjent musiał udać się osobiście lub za pośrednictwem pełnomocnika do oddziału wojewódzkiego NFZ właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, aby potwierdzić wniosek.
Obecnie E- zlecenie wystawiane jest przez laryngologa w formie elektronicznej. Potwierdzenie przez NFZ odbywa się natychmiastowo, za pośrednictwem internetu, o ile pacjent spełnia wymogi do uzyskania uprawnienia na dofinansowanie.
Z wydrukiem i podpisem lekarza pacjent bezpośrednio udaje się do punktu realizacji świadczeń, który ma podpisaną umowę z NFZ.
Nie.
Tak, to możliwe, wniosek o zaopatrzenie w aparaty słuchowe można uzyskać na telewizycie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1117
Pytań zadanych
przez pacjentów
4051
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

59
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi