2020-12-26

Zaparcia i gorączka po nadwyrężeniu prostownika pleców na treningu

Mam problem natury jelitowo-żołądkowej. Od 2 dni prawie się nie wypróżniam, brzuch jak balon - mimo wszystko się pocę i odwadniam, więc uzupełniam płyny dość często. Najgorsza była pierwsza noc, dopiero po 100mg ketonalu udało mi się znaleźć pozycję bez bólu i zasnąć. Ogólnoustrojowa gorączka, chociaż sama głowa wydaje się być ok. Powiększone węzły chłonne pod szczęką. Podczas treningu 3 dni temu silnie nadwyrężyłem prostownik pleców, zauważyłem, że ciepłe okłady w odcinku lędźwiowo-piersiowym dają mi również ulgę w okolicach brzucha. Spałem dziś już w miarę ok, ale objawy odchodzą bardzo powoli. Jaka może być przyczyna? Czy powinienem udać się do lekarza czy wystarczy przeczekać?
Należy skontaktować się z lekarzem, który po zebraniu szczegółowego wywiadu zaleci odpowiednie leczenie.
Trzeba przeprowadzić wywiad lekarski, ewentualnie rozszerzyć diagnostykę i włączyć leczenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4