Zaparcia i gorączka po nadwyrężeniu prostownika pleców na treningu

Mam problem natury jelitowo-żołądkowej. Od 2 dni prawie się nie wypróżniam, brzuch jak balon - mimo wszystko się pocę i odwadniam, więc uzupełniam płyny dość często. Najgorsza była pierwsza noc, dopiero po 100mg ketonalu udało mi się znaleźć pozycję bez bólu i zasnąć. Ogólnoustrojowa gorączka, chociaż sama głowa wydaje się być ok. Powiększone węzły chłonne pod szczęką. Podczas treningu 3 dni temu silnie nadwyrężyłem prostownik pleców, zauważyłem, że ciepłe okłady w odcinku lędźwiowo-piersiowym dają mi również ulgę w okolicach brzucha. Spałem dziś już w miarę ok, ale objawy odchodzą bardzo powoli. Jaka może być przyczyna? Czy powinienem udać się do lekarza czy wystarczy przeczekać?
Należy skontaktować się z lekarzem, który po zebraniu szczegółowego wywiadu zaleci odpowiednie leczenie.
Trzeba przeprowadzić wywiad lekarski, ewentualnie rozszerzyć diagnostykę i włączyć leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi