Wysokie ciśnienie i puls, badania OK - czy to może być nerwica serca?

W sierpniu zaczęły się u mnie problemy z wysokim ciśnieniem oraz pulsem (156/98 puls 105). Miałam wtedy stresującą sytuację w pracy. Wykonałam wszystkie badania: echo serca, holtery EKG i ciśnieniowy, USG tętnic szyjnych, USG jamy brzusznej - wszystko wyszło w porządku. Mam bole kręgosłupa, które próbuje leczyć u fizjoterapeuty. Od pewnego czasu zdarza mi się, ze po lewej stronie czuję jak by pulsowanie / drżenie - nie wiem czy jest to od serca, wcześniej łączyłam to z wysokim ciśnieniem czy ze zdenerwowaniem, lecz od tygodnia mam ten problem, że niekoniecznie muszę być zdenerwowana, a to pulsowanie czasami trwa dłuższy czas, czasami tylko przez chwilę. Mierzę ciśnienie w tym momencie lecz jest ono w porządku, puls też. Czy może to być nerwica serca czy raczej coś dzieje się z moim sercem? Próbuje się nie denerwować, lecz to napięcie czasami przychodzi samo i wszystko mnie drażni, czasami dziwie się sama, że pewne rzeczy, które by mnie zdenerwowały są mi obojętne. Szczególnie czuję te objawy gdy jestem w pracy, lecz nie mam powodu by się denerwować. Czy tak działa już moja podświadomość
Zalecam pilną konsultację psychiatryczną. Pomoże rozwiązać problemy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi