Wysokie ciśnienie i puls, badania OK - czy to może być nerwica serca?

W sierpniu zaczęły się u mnie problemy z wysokim ciśnieniem oraz pulsem (156/98 puls 105). Miałam wtedy stresującą sytuację w pracy. Wykonałam wszystkie badania: echo serca, holtery EKG i ciśnieniowy, USG tętnic szyjnych, USG jamy brzusznej - wszystko wyszło w porządku. Mam bole kręgosłupa, które próbuje leczyć u fizjoterapeuty. Od pewnego czasu zdarza mi się, ze po lewej stronie czuję jak by pulsowanie / drżenie - nie wiem czy jest to od serca, wcześniej łączyłam to z wysokim ciśnieniem czy ze zdenerwowaniem, lecz od tygodnia mam ten problem, że niekoniecznie muszę być zdenerwowana, a to pulsowanie czasami trwa dłuższy czas, czasami tylko przez chwilę. Mierzę ciśnienie w tym momencie lecz jest ono w porządku, puls też. Czy może to być nerwica serca czy raczej coś dzieje się z moim sercem? Próbuje się nie denerwować, lecz to napięcie czasami przychodzi samo i wszystko mnie drażni, czasami dziwie się sama, że pewne rzeczy, które by mnie zdenerwowały są mi obojętne. Szczególnie czuję te objawy gdy jestem w pracy, lecz nie mam powodu by się denerwować. Czy tak działa już moja podświadomość
Zalecam pilną konsultację psychiatryczną. Pomoże rozwiązać problemy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi