Wysoki wynik anty-CCP, a brak skłonności do chorób reumatoidalnych

Mam pytanie, ponieważ zrobiłam badanie anty-CCP. Mój wynik to >195,6 U/ml. Zakres referencyjny wynosi 0 - 5. Co to oznacza? Takie badanie robiłam tez 7 lat temu i mój wynik wynosił wtedy >200. Jak byłam u reumatologa to powiedział że nie mam skłonności do chorób reumatoidalnych. Więc sama nie wiem jak te wyniki odczytywać. Proszę o pomoc.
To jest tylko badanie, proszę się kierować opinią reumatologa.
Jeśli nie pojawiły się żadne objawy choroby reumatologicznej to sam wynik o niczym nie decyduje. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami reumatologa.
Podstawą do podjęcia leczenia są ewentualne Pani dolegliwości. Przy ich braku wynik badania laboratoryjnego nie stanowi podstawy do włączenia leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi