Wysoki wynik anty-CCP, a brak skłonności do chorób reumatoidalnych

Mam pytanie, ponieważ zrobiłam badanie anty-CCP. Mój wynik to >195,6 U/ml. Zakres referencyjny wynosi 0 - 5. Co to oznacza? Takie badanie robiłam tez 7 lat temu i mój wynik wynosił wtedy >200. Jak byłam u reumatologa to powiedział że nie mam skłonności do chorób reumatoidalnych. Więc sama nie wiem jak te wyniki odczytywać. Proszę o pomoc.
To jest tylko badanie, proszę się kierować opinią reumatologa.
Jeśli nie pojawiły się żadne objawy choroby reumatologicznej to sam wynik o niczym nie decyduje. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami reumatologa.
Podstawą do podjęcia leczenia są ewentualne Pani dolegliwości. Przy ich braku wynik badania laboratoryjnego nie stanowi podstawy do włączenia leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi