Utrata węchu i smaku po lekkim przeziębieniu

Od zeszłego poniedziałku do czwartku byłam chora. Przeziębienie przebiegało bardzo łagodnie - jedynym objawem był katar. W tamtym czasie całkowicie straciłam węch i nie odzyskałam go do dzisiaj. Nie czuję zapachu nawet bardzo intensywnych perfum. Dziurki w nosie mam wysuszone i podrażnione. Mam też osłabiony smak. Czy to możliwe, że zaraziłam się koronawirusem, jeżeli nie występują u mnie żadne dodatkowe objawy tj. gorączka, kaszel ani duszności?
Praktycznie na 99 procent była to infekcja Covid,w celu weryfikacji rozpoznania należy pobrać krew i oznaczyć poziom przeciwciał w klasie IgM i IgG.Wynik powyżej 1,0 oznacza ze Pani przechorowała.Wynik-przeciwciała reaktywne także potwierdza zachorowanie.
Utrata węchu to w obecnym stanie pandemicznym niemal pewnik, że infekcja, którą Pani przechodziła to Covid-19. Jeśli jest Pani bardzo ciekawa to może Pani wykupić badanie przeciwciał IgG i IgM przeciwko Covid-19. Jednakże nawet jeśli takie przeciwciała okażą się dodatnie to nie ma to żadnego przełożenia na dalsze postępowanie, a jedynie zaspokoi Pani własną ciekawość.
Tak, to możliwe.
bardzo duze prawdopodobienstwo że COVID
Tak prawdopodobnie to covid
Tak, jest to prawdopodobne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi