Utrata węchu i smaku po lekkim przeziębieniu

Od zeszłego poniedziałku do czwartku byłam chora. Przeziębienie przebiegało bardzo łagodnie - jedynym objawem był katar. W tamtym czasie całkowicie straciłam węch i nie odzyskałam go do dzisiaj. Nie czuję zapachu nawet bardzo intensywnych perfum. Dziurki w nosie mam wysuszone i podrażnione. Mam też osłabiony smak. Czy to możliwe, że zaraziłam się koronawirusem, jeżeli nie występują u mnie żadne dodatkowe objawy tj. gorączka, kaszel ani duszności?

Praktycznie na 99 procent była to infekcja Covid,w celu weryfikacji rozpoznania należy pobrać krew i oznaczyć poziom przeciwciał w klasie IgM i IgG.Wynik powyżej 1,0 oznacza ze Pani przechorowała.Wynik-przeciwciała reaktywne także potwierdza zachorowanie.
Utrata węchu to w obecnym stanie pandemicznym niemal pewnik, że infekcja, którą Pani przechodziła to Covid-19. Jeśli jest Pani bardzo ciekawa to może Pani wykupić badanie przeciwciał IgG i IgM przeciwko Covid-19. Jednakże nawet jeśli takie przeciwciała okażą się dodatnie to nie ma to żadnego przełożenia na dalsze postępowanie, a jedynie zaspokoi Pani własną ciekawość.
Tak, to możliwe.
bardzo duze prawdopodobienstwo że COVID
Tak prawdopodobnie to covid
Tak, jest to prawdopodobne.
Utrata węchu, nawet pomimo braku dodatkowych objawów jak gorączka czy kaszel, wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że była to infekcja COVID.
Tak, jest to wysoce prawdopodobne. Wskazana będzie dalsza diagnostyka celem potwierdzenia infekcji.
Proszę wykonać test na covid
Tak, to możliwe.
tak, jest to możliwe

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi